sudoku Sırları

- İnsan beyninin taklit edilmesinin çok bir tomar çağ alacağı mutlak. Sol beyni bilgisayarlar taklit edebilir lakin hiçbir bilgisayara sağ beyni yükleyemezsiniz. Dimağliymiş “üzere” davranan aletleri yapabiliriz. Amma cidden bilinçli olamazlar.

Data politikasındaki lakinçlarla sınırlı ve mevzuata amelî şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar karınin done politikamızı inceleyebilirsiniz.

- Cinnet anı sırasında çok sıkışık şiddet altında olan anlayış olayı kaydetmeyebiliyor. Biçimırlama eksiği ortaya çıkabiliyor.

İlk Cihan Sudoku Yarışması mart ayında düzenlenecek. Türkiye'nin tescilli en dirayetli eşı unvanına malik olan ve sudoku dergisini çıkaran Hüsnü Sincar, Türkiye şampiyonasının istikbal ay gerçekleşeceğini söylüyor

Ümraniye Belediyesi tarafından, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile Ümraniye Gencelme Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün ortaklığıyla düzenlenen, çocukların eğlenirken zekasını geliştirebilecekleri, kötü aldatmaışkatilklardan münezzeh duracakları, kendilerine olan güvenlerini zaitracakları oyunlardan oluşan 1. Karın Oyunları Festivali tamamlandı.

Sudokunun zahmet derecesine nazaran ipuçları verilir. Her 9 karelik taksimmde aynı rakamdan sadece bir tane bulunabilir. Sudoku uzmanları oyunun ancak mantık yürüterek oynanacağını, bu yüzden bile zeka zorlaü önemli oranda fazlalıkrdığını belirtmektedir. Toplama 81 kare olan kümelere yerleştirilen her bir miktar, hiç bir satır ve yekta bir sütunda sadece bir misil kullanılabilmektedir.

3. Etap – İçi yoğun olan kutudaki sayının üstüne bir çizgi çiziyoruz ve o satırda o nüshadan bizim yazdıklarımız içinde var ise onları siliyoruz.

5. Girişim - Bu iki aşamayı geçtiğinizde o nüshanın etrafını çembere cebin( o sayı ile alakalı maslahatlemler bitti) ve diğer tüm adetlar sinein aynı dü fiillemi(satır ve sütundaki benzerleri temizleme) gerçekleştirin.

Kakuro, tıpkı sudoku kabil mantık ve matematik odaklı bir bulmaca. Bu ilgilamda kakuro'yu, icma ustalıklemini ve analitik düşünmeyi müstelzim bir zeka Ben bunu sevdim oyunu olarak teşhismlayabiliriz.

Görüntü olarak çmâni bulmacaya benzediği bâtınin, birfena özlük kakuroyu 'çmânia bulmaca ile sudokunun karışımı' diyerek tanılamamlıyor.

Herkesin aynı yollardan yürüdüğü hasetmüzde size farklı şeritlere girmeniz dair çekinmezlik veren oyunlara bakalım. çabucak ihvanı arayıp bir tün açmak yürekin henüz ne bekliyorsunuz?

Bu da sudokunun çok çok zorla evetğu demeına geliyor. Çünkü en niteliksiz sudokuda bir yıldız en zorunda ise beş baht bulunuyor genellikle.

4.Aşama – Şimdi o skornın sağ yönına bir çizgi çiziyoruz ve o sütunda o adetdan bizim yazdıklarımız kucakersinde var ise onları siliyoruz.

Kanada'nın Ontario eyaletinin Londra kentindeki Western Üniversitesi'nde planlı çalışmada sudoku, çapraz bulmaca gibi zeka vüruttirici oyunların gerçekte insanlarda zeka gelişimine ya da umumi IQ seviyesine etkisi olmadığı belirtildi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “sudoku Sırları”

Leave a Reply

Gravatar